Vajina Estetiği Hangi Durumlarda Uygulanır?

Vajina Estetiği Hangi Durumlarda Uygulanır?

Kadınların gebelik ve doğum sonrası oluşan genital bölgesindeki şekil bozukluğunun veya konjenital olan anormal yapının neden olduğu görünüm ve fonksiyonel bozukluğunu ortadan kaldırmak için yapılan estetik müdahalelere vajinal estetik denir.

Vajina estetiği günümüzde yaygın olarak kullanılan ve vajinanın estetik görünümünü tekrar oluşturan bir prosedürdür. Bununla birlikte, vajinanın görünümüne ek olarak, vajinanın elastikiyetini de sağlamaktadır. Bunun bir sonucu olarak cinsel ilişkiye girmenin zorlanıldığı durumları da ortadan kaldırır ve daha renkli bir cinsel yaşama merhaba denebilir. Vajenin yapısından kaynaklanan tüm problemler, özellikle psikolojik olarak, kadınların yaşam standartlarını doğrudan etkiler. Bir kadının cinsel kimliği zayıfladığında, özgüven eksikliği ve cinsel işlev bozukluğu olduğunda ortaya çıkan bu sorunlar vajinanın estetiği nedeniyle hem fiziksel hem de psikolojik olarak tedavi sağlamaktadır.

Neden Vajinal Estetiğe Başvurulmalı?

Vajina estetiği, kadınlarda üreme organlarının görünümünün bozulduğu durumlarda kullanılan bir yöntemdir. Bu, güven eksikliği yaşayan kadınların imdadına yetişen bir operasyon olarak bilinir. Aynı zamanda çiftler arasındaki iletişim de düzelir. Ayrıca hem günlük yaşamda hem de cinsel yaşam kalitesinde önemli bir yükselişe yol açabilir.

Toplumumuzda cinsellik kavramının kadınlar için tamamen farklı bir yeri bulunmaktadır. Kadınların çoğu, konuşmak ve sorunlarını dile getirmekten utanmaktadır. Dolayısıyla cinsel yaşamda ortaya çıkan sorunları çözememek, sorunların gelecekte daha ciddi hale gelmesine neden olmaktadır. Deformasyon, deride renk değişiminin oluşması ve vajinada estetik kaygının bir parçası olarak ortaya çıkan genital organların işlevselliğinin kaybı doğrudan cinsel yaşamı etkiler. Bu nedenle vajinal estetik, bir kadının cinsel kimliğinin psikolojik olarak iyileştirilmesi ve fiziksel yaşamdaki işlevselliğin korunması için kullanılır. Vajina estetiği yaptıran kadınlar, psikolojik olarak kendisini daha iyi hissetmektedir. Bunun yanı sıra daha sağlıklı bir cinsel yaşam sürmektedirler.

Hangi Durumlarda Vajinal Estetik Uygulanır?

  • Cinsel organlarının şeklinden memnun olmayan kadınlar
  • Önceden, birden fazla normal doğum yapmış kadınlar 
  • Elastikiyet kaybı nedeniyle cinsel ilişkiden zevk alamayan kadınlar
  • Cinsel organında deformasyon olan kadınlar 
  • Konjenital yapısal anomalilerin giderilmesi
  • Kızlık zarı dikilmesi, yeniden yapılması
  • Kızlık zarının çıkarılması, eğer kalınsa veya kızlık zarının değiştirilmesi
  • Vajinal estetik, dudakların iç yapısının büyüklüğünü ve sarkmasını gidermek için kullanılır.

Vajinal Genişlemenin Sebepleri

Vajinal estetik genel vajinal deformiteyi eski haline getirmek ve vajinadaki anormallikleri düzeltmek için kullanılır. Vajinal estetik için iç dudakların sarkması çoğu kadın için problem olabilir. Estetik açıdan güzel görünmek isteyen kadınların vajina bölgesindeki iç dudaklarını küçültmesi gerekir. Vajina içinde kavisli bir yapıya sahip olan iç dudaklar, klitorisin tepesinden uzanır ve arkaya doğru uzanır. Buradan vajina ağzının kenarlarında daralır ve kaybolur. Girişteki dış dudaklar arasında duran her kadının farklı boyutlarındaki iç dudakları dış dudakları taşmaz. İç dudaklar büyükse, dış dudakların arasına asılırlar ve estetik görünümünü bozarlar. Bazı durumlarda, bu tek taraflı olabilir ve bu da asimetrik bir görüntüye yol açar. Bu, iç dudak rengindeki farklılıklar nedeniyle kadınları endişelendiren bir durumdur. Bu hoşnutsuzluk vajinal bir estetik operasyona neden olur.

Labioplasti için Kimler Uygundur?

Vajina bölgesinde estetik sorunları olan ve ergenliği geçen tüm kadınlara uygulanabilen bir işlemdir. Bu ameliyat hamilelik ve doğum için bir engel değildir. İşlem yaklaşık 30-40 dakika sürer. Adet döngüsünün sonu ameliyat için uygundur. Bu, lokal anestezi veya hafif genel anestezi altındaki bir hastanede yapılabilir. Ameliyattan sonra iç dudaklarda iz kalmaz. Bir hafta dinlendikten sonra normal bir hayata devam edebilirsiniz. Cinsel ilişki yaşamak için 3-4 hafta beklemek gerekir. Ertesi gün duş alabilirsiniz. Vajinal estetik ameliyatı isteyen kadınlar aynı anda başka operasyonları da olabilir.

Vajinada deri atrofik, idrar kaçırması da varsa –bunlar vajina içine lazer uygulamsından yarar görebilirler.

Sosyal Medyada Paylaş

E-Bülten’ e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...