Ameliyatsız yüz germe işlemleri

Ameliyatsız Yüz Germe İşlem ve Yöntemleri

Ameliyatsız yüz germe işlemleri son dönemde özellikle cerrahi işlem istemeyen insanlar tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Aynı zamanda yüzdeki deformasyon oranı cerrahi işlemler gerektirmeyecek derecede minimal olan kişilerde de ameliyatsız yüz germe uygulamaları tercih edilmektedir. Bu yöntemler uygulanış şekillerine ve verdiği sonuçlara göre değişkenlik göstermektedir. Thermage, VShape, ClearLift, Ulthera, Scarlet, Forma, ciltteki vitamin enjeksiyonlarını ve dolgu enjeksiyonlarını içeren lazer sistemleri cilt elastikiyetini artırmaya yardımcı olmakta, yüzü bölgesinde daha pürüzsüz ve daha genç bir görünüm yaratmaktadır. Lokal anestezi , tek seans

Önceki yıllarda yüz germe ameliyatları daha sık tercih edilmekteydi. Ancak günümüzde pek çok insan ameliyatsız yüz germe yöntemlerine başvurmaktadır. Bu durumun başlıca nedeni ameliyatsız yüz germe yöntemleri de oldukça tatmin edici sonuçlar vermektedir.

Yaşlanma karşıtı uygulamalar olarak da bilinen bu yöntemler oldukça çeşitlidir ve kişinin yaşına, cilt tipine, ihtiyaçlarına göre hangi yöntemin uygulanacağına karar verilmektedir.

Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri

Dolgu Uygulamaları ile Facelift

Dolgu enjeksiyonları, kırışıklıkları, çizgileri doldurmak, yaşla birlikte kaybedilen hacmi geri kazandırmak, yüzünde gölgeli ve yorgun bir görünüm yaratan girintileri yumuşatmak ve dudaklara daha eksiksiz bir görünüm vermek için kullanılmaktadır. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddelerinin birçok kullanımı vardır. Velayet kaybını ortadan kaldırmak, morlukları maskelemek, yüzünde daha simetrik, çekici çizgiler oluşturmak, elmacık kemiklerini hafifletmek, yapısal olarak küçük ve arka çene çizgisini düzeltmek ve hatta kemerli burunların daha pürüzsüz görünmesini sağlamak için en etkili malzemelerden biri. Yüzün üst kısımlarına uygulanan dolgular aynı zamanda cildi eski haline getirme ve yüz germe efekti oluşturma etkisine sahiptir. Dolgular ayrıca kaş kaldırma işleminde başarılı sonuçlar verir ve hastanın ihtiyaçları için tek başına veya Botoks ile birlikte kullanılabilir. Aktif içeriği vücutta doğal olarak bulunan Hyaluronik asit, etkisini 6 aydan 2 yıla kadar sürdürebilmektedir.

Yüz Mezoterapisi

Bu, yüz ve boyun çizgisi gibi yaşlanma belirtilerinin bulunduğu cildin yapı taşları olan vitaminler, mineraller ve amino asitlerden oluşan zengin bir formül sağlayan bir mikroenjeksiyon yöntemidir. Bu yaşlanma karşıtı bakım, ciltteki kan dolaşımını düzenler, cildin elastikiyetini sağlayan, lekeleri aydınlatır ve cilt tonunu iyileştiren elastin ve kollajen üretimini arttırmaktadır.

Ultherapy Cerrahi Olmayan Yüz Germe Yöntemidir

Ultrason teknolojisi ile çalışan Ultherapy sistemi, odaklanmış ses dalgalarını, cildin üst katmanını etkilemeden derinin astarı olarak adlandırdığımız taban katmanına yönlendirmektedir. Bu enerji cilt altında hasar oluşturur ve cildi yapılandırma sürecini başlatmaktadır. Derinin derin tabakasına verilen bu hasar cilt sıkılaştırma ve onarımına neden olmaktadır. Cilt genç cilt gibi davranmaya başlar. Bu tedavinin en önemli özelliği tek seansın yeterli olmasıdır. Bununla birlikte, tedavi edilen hasta daha yaşlıysa, istenen sonuçları elde etmek için 6 ay veya 1 yıl sonra başka bir seans alabilmektedir.

Thermage ile Facelift

Son on yılda yaşlanma karşıtı ürünler arasında çok popüler olan Thermage, radyo dalgalarıyla çalışan bir teknolojidir. Radyo frekansı enerjisi ile deri altı bağ dokusunu oluşturan kollajen ve elastin bantlarının ısıtılmasını ve sıkıştırılmasını sağlamaktadır. Tedavi bir seansta gerçekleştirilir ve etkisi birkaç yıl sürmektedir.

Yüz Gençleşmesinde Vshape

VShape, cerrahi olmayan en iyi yüz gençleştirme teknolojilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Kollajen liflerini cildin daha derin katmanlarında ısıtmak suretiyle VShape, cildin önemli ölçüde gerilmesini ve sıkışmasını sağlamakta, elastiklik kaybına karşı savaşır ve destekleyici dokuların geri kazanılması işlemine neden olmaktadır. Etkili sonuçlar elde etmek için, 20 dakikalık 4 seanstan itibaren tedavi önerilmektedir.

Yüz Gençleştirme Lazeri Clearlift

Cilt gençleştirme, ince çizgiler, kırışıklıklar ve cilt tonlarındaki farklılıklar ile etkin bir şekilde mücadele etmek için ClearLift teknolojisinin sırrı, cildin üst katmanına zarar vermeden derinin yanan derin katmanlarını kontrol etme yeteneğidir. Cilt iyileştikçe, kollajen üretimi artar ve cilt daha pürüzsüz, daha parlak ve daha genç hale gelmektedir. Uygulama, fraksiyonel lazer teknolojisinden ve cilt üzerinde bir yapılanma etkisinden faydalanırken, tüm işlem cildin üst kısmının koruyucu bir katmanı altında gerçekleşmektedir. Tedavinin olumlu sonuçlarını gözlemlemek için, cildin ihtiyaçlarına göre 2-3 hafta arayla en az 3 en fazla 6 seans uygulanmalıdır.

İp Yüz Germe

Cerrahi olmayan bir yüz germe etkisi yaratan bu yöntemde, çok ince iğnelere yerleştirilmiş PDO benzeri bir yapıya sahip (polidioksanon) dişler kullanılmaktadır. Bu iğneler kırışıklıklar ve sarkma olan yerlerde iğneler ile cildin altına yerleştirilmektedir. PDO ipliği, istenmeyen reaksiyonlara neden olmadan, uygulama alanında mikro sirkülasyonu artırarak cilt yenilenme ve kollajen üretim mekanizmalarını uyarmaktadır. Bu ipliklerin zamanla erimesine ve kaybolmasına rağmen, derinin etrafındaki derinin oluşturduğu kumaş yüzdeki sarkmayı hafifleten ve kaldırma etkisi yaratan bir ağ görevi görmektedir. Sürecin etkileri, bu bağ dokusunun oluşum süreci ile bir ila iki ay içinde optimum hale gelmektedir.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

E-Bülten’ e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...