İstanbul Burun Ameliyatı

İstanbul Burun Ameliyatı

Burun ameliyatı hem en sık yapılan estetik ameliyat hem de en zor ve bilinmezlikleri en fazla olan estetik ameliyat türü. Genel olarak Estetik Burun Ameliyatı türlerinin belli bir plan içinde ve hep aynı şekilde yapıldığı sanılır ancak bu doğru değildir. Bu tür bir Estetik ameliyat için fıtık ya da safra kesesi ameliyatından farkı olmadığını ve bütün Estetik Burun Ameliyatları'nın çok benzer sonuçlar vereceğini düşünürler. Estetik burun için bu geçerli değildir.

Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır? 

Estetik Burun; bütün estetik ameliyat grubu içerisinde "estetik cerrahisi" tarafından kullanılan tekniğe ve beceriye en bağlı olanıdır. Estetik Burun ameliyatı en sık yapılan estetik ameliyat değil mi şeklinde sorabilirsiniz. Bunu Estetik Cerrah olmadan anlamak kolay değil.

Burun estetiğinin zorluğu büyük ölçüde burun yapısından kaynaklanıyor. Burun içi boş bir kutu, nefes almak gibi hissedebileceğiniz bir görevi var ve estetik olarak da çok önemli bir yerde, yüzün ortasında.

Burun şekli kendine has bir estetik yapıya sahip ve yapılacak burun estetiği bu yapıyı korumalı. Estetik burun ameliyatı ve Estetik Cerrahi, Estetik Ameliyat hakkında ayrıntılı bilgiler bir çok Estetik Cerrahi sitesinde bulunur...

Estetik burun ameliyatı yapan plastik - estetik cerrah için en büyük sorun burun şeklini veren kemik ve kıkırdakların estetik burun ameliyatı sırasında tam olarak görülememesinden kaynaklanır. Bu bir kapalı kutunun içinde ameliyat yapmaya benziyor ve özellikle açık teknik kullanılmıyorsa Estetik Cerrah sezgisine çok güveniyor olmalı.

Son yıllarda burun estetiğinde en çok üzerinde durulan konu doğal bir estetik yakalayabilmek. Bunu başarabilmek içinde yapılması gereken temel şey Doğal Burun Estetiğini doğru tanımlamak. Bir Estetik Cerrahın estetik burun şeklinin ne olduğu konusunda somut bir fikri olmalı.

Ayrıca bu 'estetik' konseptini burun, her burun için de ayrıca değerlendirebilmeli. Şöyle düşünün; burun estetiği  ya da burun tıkanıklığı gibi durumlar bilgisayarda yaklaşık olarak nasıl bir estetik burun şekli olması gerektiğini gösterir. Gidilen her bir estetik cerrah sizin için farklı bir estetik ameliyat planı yapacaktır ve bu normaldir. Hiç bir Estetik Cerrahın burun estetiği planı diğerinin Estetik Burun planına uymaz.Bu da gayet doğaldır.

Burun Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Kısaca özetleyecek olursak; estetik burun (burun estetiği) için estetik cerrahi uzmanınızı seçerken bir nevi gelecekteki estetik burun şeklinizi de seçmiş oluyorsunuz. Bunu rastlantılara bırakmak yerine burun estetik işinin içinde olmaya çalışın ve burun şeklinize siz karar verin. Burun estetiği hafife alınacak bir işlem değildir..

Burun Ameliyatında Planlama

Burun, tek başına yüzde çok büyük değişiklik yapabilen bir organdır ancak burunu şekillendirirken çene, alın gibi yüzün diğer bölümleri ile orantısını değerlendirmek çok önemlidir. Daha ilk görüşte burundaki problem ve yüzün diğer bölümleri ile ilişkisi anlaşılsa da, genellikle önden ve yandan çekilen burun fotoğrafları bilgisayar ekranında hasta ile birlikte yorumlanır.

Problemlerin tespiti ve daha düzgün bir profil oluşturulması için estetik burun operasyon planı bugün bilgisayar yardımıyla daha kolay yapılmakta, aynı zamanda problemin ve çözüm şeklinin hasta tarafından da iyi anlaşılmasını, doktor ve hasta arasında mutabakatın daha net olmasını sağlamaktadır.

Buruna odaklanarak gelmiş bir çok hasta problemin çene, alın, gıdı gibi komşu bölgelerde de olabildiğini görmektedir. Çenenin burun ve alına göre daha geride olması yaygın görülen bir durumdur. Bu durumda eş zamanlı olarak çene büyütme önerilebilir. Bazen de burun kökü çukurluğunun fazla olmasından dolayı alın bombe ve burun kemerli görülebilir. Bu durumda burun kökünün, burun sırtının doldurulmasını önerilebilir. Alnınız geride ise alın bombeliğinin artırılması gerekebilir. Genellikle bu bölgelere ameliyat esnasında burnunuzdan çıkan kendi dokularınız konacağından eş zamanlı yapılması hasta açısından büyük kolaylıktır.

Sosyal Medyada Paylaş

E-Bülten’ e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...