Cinsel Estetik

Cinsel Estetik Kategorisindeki Yazılar

Cinsel estetik operasyonların amacı, hem hastanın estetik açıdan görünüşü düzeltmek, partneri ile cinsel hazzı arttırmak hem de hastanın psikolojik durumunu düzeltmektir. Genital bölge estetik ameliyatlarına karar verdikten sonar atmanız gereken ilk adım bir plastik cerraha başvurmaktır.

Bayanlarda genital ya da cinsel estetik günümüzde estetik cerrahi tekniklerinin ilerlemesi ile yeni bir boyut kazanmıştır. Genç yaşlı tüm yaş gruplarından hanımları ilgilendiren ancak utanma, muayene olamama, bilgi edinememe, konu hakkında çözüm bulamama gibi nedenlerden dolayı hep arka planda kalmış bir konudur.Bu sitenin hazırlanmasındaki amaç, cinsel estetik konularında hastaları bilgilendirmek, onlara çözüm kapısı aralamaktır.

Genital bölgesinde estetik kaygıları olan bayanın atması gereken ilk adım bir plastik cerraha başvurmaktır.Durumunu detayları ile ortaya koymalı, beklentilerini anlatmalı, estetik ameliyat sonrası ortaya çıkacak sonuçlardan heberdar olmalıdır.

Bayanların tercih ettikleri ameliyatlar arasında cinsel estetik ameliyatları; burun estetiği, meme estetiği ve liposuction dan sonra yer almaktadır. Bunlar küçük dudakların küçültülmesi (labioplasti), büyük dudakların küçültülmesi, vajen bölgesi ameliyatları, vajina daraltma operasyonu,klitorise yapılan cerrahi girişimler(kliteroplasti),liposuction,epizyotomiizlerinin düzeltilmesi, vulva bölgesine yapılan yağ enjeksiyonu olabilmektedir.

En sık rastlanan genital estetik sorunlardan biri, dış ve iç dudakların büyüklüğü ve sarkmalardır.İç dudaklar (labia minör), klitorisin üst kısmından vajina girişinin altına kadar uzanan kıvrımlı yapıları oluşturur.Bazı kadınlarda iç dudakların dış dudaklardan biraz taşması doğal olarak kabul edilir.Ancak dış dudaklardan sarkacak şekilde uzun olması tıbben önemli bir sorun yaratmasa da estetik görüntüyü bozarak kadını çözüm arayışına iter. Bazen dış dudaklar (labium majuslar) yapısal olarak normalden uzun ve büyük olabilir.

Bu durumda cinsel ilişki esnasında penisin itmesi ile labiumlar gerilebilir ve bu da ağrıya yol açabilir. Labium büyüklüğü nedeniyle dar kıyafetler ve pantolonlar giyemeyen, mayo giymek istemediği için yıllardır tatile çıkamayan hatta kocasından utanıp yataktayken ışıkları karartıp partnerlerine de çıplak görünmek istemeyen kadınlar vardır. Benzer şekilde dış dudakların asimetrik olması durumu da hem psikolojik hem de fonksiyonel olarak cinsel hayatı olumsuz etkileyebilir. Bu durumlarda tedavi ve kozmetik amaçlı cerrahi ile labiumlar normal boyutlarına indirilebilir (labioplasti ameliyatı).

 • Genital bölgede yapılan estetik operasyonlar
 • Labia minora redüksiyonu(labioplasti)
 • Labia mjora ait bozuklukların düzeltilmesi
 • Büyük dudakların küçültülmesi ya da küçük dudakların belirginleştirilmesi augmentation labioplasti-yağ enjeksiyonları
 • Vajen daraltma operasyonları
 • Vajen genişletme operasyonları
 • Mons pubisin gençleştirme operasyonları
 • Liposuction
 • Lipofilling
 • Epizyotomi İzlerinin düzeltilmesi
 • Kliteroplasti
 • Hymenoplasti

E-Bülten’ e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...