Vajina Estetiği Kimler İçin Uygundur

Vajina Estetiği Kimler İçin Uygundur

Vajina estetiği günümüzde oldukça konforlu bir şekilde uygulanabilmektedir. Kadınlarda genital bölge deformasyonları çeşitli nedenler ile açığa çıkabilmektedir. Vajinada genişleme, vajinada kararma, hacim kaybı nedeni ile iç ve dış dudaklarda sarkmalar yaşanabilmekte ve bu durum hem fonksiyonel hem de estetik birtakım problemlere yol açabilmektedir.

Vajina Estetiği İşlemleri Nelerdir?

Vajina bölgesinde uygulanabilecek işlemler aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir;

  • Vajina daraltma
  • Labioplasti
  • İç dudakların düzeltilmesi
  • Dış dudakların düzeltilmesi

Kadınlarda ileri yaş, hormonal değişim, aşırı cinsel ilişki, müdahaleli doğum, fazla kilolu doğum nedenleri ile genital bölgede açığa çıkan deformasyonlar yukarıda sıralanan işlemler ile tedavi edilebilmektedir.

İç Dudakları Küçültme İşlemi

Vajina estetiğinde en sık başvurulan işlem iç dudakların küçültülmesi işlemidir. İç dudaklar, sarkabilmekte ve asimetrik bir görünüme neden olabilmektedir. Bu durumda bölgenin nemli kalması çeşitli mantar ve enfeksiyonlara maruz kalmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda cinsel ilişki sırasında penisin vajinaya girmesine de engel teşkil edebilmektedir. Bu nedenler ile iç dudaklar cerrahi yöntemler ile küçültülebilmektedir ve bu işlem labioplasti olarak tanımlanabilmektedir.

Labioplasti işleminin kızlık zarına herhangi bir zarar vermeyeceği bilinmesi gereken konulardan biridir. Yaklaşık 40 dakika süren labioplasi uygulaması sonrasında 3 ila 4 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilmektedir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Zor doğum, aşırı cinsel ilişki, hormonal nedenler ve yaşlanma sonucunda vajina genişleyebilmektedir. Bu durum ise cinsel ilişki sırasında her iki taraf için de haz kaybına neden olmaktadır. Aynı zamanda idrar kaçırma gibi günlük yaşam kalitesini etkileyen problemler de açığa çıkabilmektedir. Bu nedenle lokal ya da genel anestezi altında yaklaşık 30 dakika süren bir işlem ile vajina daraltılabilmektedir. Bu işlem tıp literatüründe vajinoplasti olarak tanımlanmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş

E-Bülten’ e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...