karın germe ameliyatı

Karın Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

İdeal, güzellik ve estetik kavramları toplumsal kültür yapısına, yaşanan çağa göre farklılıklar gösterse de karın bölgesi için ince bel, sıkı ve diriliğini koruyan bir karın hemen hemen herkesçe kabul edilir ve beğenilir. Bugünün sosyal hayat tarzı, modanın yakından takip edilmesi, gençliğin, inceliğin ve zarafetin değer kazanması, estetik kavramının toplum içinde benimsenmesi, karın bölgesinin de estetik açıdan önemini arttırmaktadır.

Karın bölgesinin böylesine öneminin artışı da estetik karın ameliyatlarının değerini arttırarak her geçen gün daha da yaygınlaştırmaktadır. Modanın öncüleri, bel bölgesini vurgulayan tasarımlara yönelmektedir.

Alt Karın Estetiği

Artık karın bölgesinin estetik değerleri yani cilt görünümü, karın çevresi ve bel inceliği insanları gençlik çağından itibaren düşündürmeye başladı. Karındaki yağlanma, hoş olmayan bir karın şekli ya da karın yapısındaki farklılaşmalar insanın sosyal yaşamına, cinsel yaşamına ve genel sağlık durumunu doğrudan etkilemektedir.

Bilimsel araştırmalar, karın bölgesindeki aşırı şişmanlığın ve yağlanmanın, yani santral obezite olarak adlandırılan durumun, vücuttaki fizyolojik değişikliklerle beraber koroner kalp hastalığı riskini arttırdığını göstermiştir. Bu nedenle karın bölgesinin önemi bir kat daha artmıştır.

Sonuç olarak, gerek estetik bakış, gerekse işlevsel açıdan iyileşme çabaları, estetik karın germe, karın estetiği ve bel inceltme girişimlerini içine alan estetik cerrahi yöntemlerini gün geçtikçe daha tercih edilir duruma getirmiştir.

Kadınların büyük bir kısmında, erkeklerin de bir kısmında karın bölgesinin şişmanlamasına bağlı olarak karın ön duvarının cildi ve kas yapısındaki elastikiyetin azalması sonucu karın bölgesi gevşer ve sarkar. Kadınlarda hamilelik durumu söz konusu olduğu için karın bölgesinin sarkması ve gevşemesine yönelik şikayetlerin çoğu kadınlardan gelir.

Karın ön duvarını oluşturan ve barsaklar, karaciğer, pankreas, dalak, mide gibi iç organları karın boşluğu içinde tutarak, karın bölgesinin dış çizgilerinin vücut ile uyumlu görünümünü sağlayan karın kaslarının gevşemesi, bunun sonucu olarak iç organların daha geniş bir boşluğa yayılması ile karın daha şişkin, karın cildi daha sarkık hatta buruşuk bir hal alır.

Karın yağlanması varsa ve buna ek olarak karın kasları da gevşemiş, araları açılmış ve karın sarkmışsa, abdominoplasti adı verilen estetik karın germe ameliyatı ile yepyeni bir karın şekli kazanmak mümkündür. Estetik karın germe ameliyatı ile çoğu zaman karnın katlanması ile ortaya çıkan fazlalık deri ve deri altında bulunan yağ dokusunun göbek deliğinin aşağı kısmında kalan bölümü çıkarılır ve karın duvarı ile karın kasları gerginleştirilir.

Bu işlemin ardından karın bölgesinin sarkık ve buruşuk olan görünümü çarpıcı bir şekilde düzelir. Estetik karın germe ameliyatı olan bireylerin çoğunda kendilerine olan güvenin arttığı ve kendileriyle barışık kişiler haline geldikleri saptanmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş

E-Bülten’ e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...