Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatları

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatları

Vajina daraltma ameliyatı fiyatları özellikle son yıllarda merak edilen konular arasındadır. Bunun nedeni modern tıp olanakları ile birlikte estetik uygulamaların oldukça konforlu ve güvenilir şekilde uygulanabilmesidir.

Doğum sonrasında ya da hormonal problemler yaşandığında kadınlarda dış genital bölgede çeşitli deformasyonlar açığa çıkabilmektedir. Söz konusu deformasyonlardan biri de vajina genişlemesidir.

Vajina genişlemesi; zor doğum, ağır kilo doğum, aşırı cinsel ilişki gibi durumlar sonucunda oluşmaktadır ve cinsel ilişki sırasında fiziksel ve psikolojik problemlere yol açabilmektedir. Vajina genişlemesi probleminin çözümü için plastik cerrahi alanında gerek lazer yöntemi ile gerekse de cerrahi yöntemlere başvurulmaktadır.

Vajina Daraltma Çeşitleri

Lazerle vajina daraltma fiyatları, uygulamanın kısa sürmesi ve komplikasyon riski az olması sebebi ile oldukça uygundur. Bunun yanı sıra vajina daraltma ameliyatı fiyatları ise ayrıntılı muayene sonucunda belirlenebilmektedir.

Vajina daraltma işlemi aynı zamanda vajinoplasti (vajinoplasty) olarak da tanımlanmaktadır. Bollaşma ve genişleme yaşamış vajina eski haline getirilmekte, sıklaştırılmakta ve gençleştirilmektedir. Aynı zamanda özellikle ileri yaşlardaki kadınlarda oluşan idrar torbası ve barsak sarkması problemlerinin tedavisinde de vajina daraltma işlemine başvurulmaktadır.

Vajina Daraltma Ameliyatında Operasyon Süreci
 

Vajina daraltma ameliyatı hastanın genel sağlık durumuna bağlı olarak lokal ya da genel anestezi ile uygulanmaktadır. Genellikle 1 ila 2 saat arası süren operasyon sürecinde uygulama bölgesindeki fazla doku çıkarılmakta ve vajinan daralması sağlanmaktadır.

Hasta vajina daraltma ameliyatı sonrasında aynı gün hastaneden taburcu olabilmektedir. Ameliyat sonrası erken dönemde ağrı kontrolünün sağlanması amacı ile doktorun önerdiği ağrı kesici ilaçların kullanımının aksatılmaması gerekmektedir.

Vajina Daraltma Ameliyatında Ücretlendirme

Vajina daraltma ameliyatının fiyatlandırılmasında birtakım noktalar belirleyici olmaktadır. Bunlar; uygulanacak anestezi türü, hastanede kalış süresi, uygulanacak şehir ya da bölge olarak açıklanabilmektedir.

Vajina Daraltma ile alakalı olarak daha fazla bilgi almak istiyorsanız eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.

İlgili link:https://www.aligurlek.com.tr/istanbul-vajina-daraltma

 

Sosyal Medyada Paylaş

E-Bülten’ e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...