burun estetiği tedavisi fiyatları 2019

Burun Estetiği Tedavisi Fiyatları 2019

Burun estetiği ameliyatı oldukça kapsamlı bir operasyon süreci gerektirmektedir. Bu nedenle doktor seçimi, ameliyat planlaması ve ameliyat sonrası iyileşme sürecinde burun bakımı büyük önem taşımaktadır. Burun estetiği ameliyatı; burundaki şekil bozukluklarının giderilmesinin yanı sıra aynı zamanda kişinin arzu ettği burun şekline ve yüz görünümüne kavuşmasını sağlayan bir cerrahi operasyondur. 

Burun Estetiği Tedavisinde Doktor Seçimi

Günümüzde tüm dünyada pek çok kişi burun ameliyatı olmak istemektedir. Bu ameliyatı gerçekleştirecek olan doktor; burun anatomisini çok iyi bir şekilde bilmesinin yanı sıra aynı zamanda sanatsal bir bakış açısına da sahip olması gerekmektedir. Burun estetiği tedavisine başvuracak kişiler genellikle aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir;

  •  Burun şeklinden memnun olmayan kişiler
  •  Kaza, düşme ya da çarpma sonucunda burun kemiğinde kırık oluşan kişiler
  •  Burun eğriliği probleminin fonksiyonel açıdan olumsuzlukların yanı sıra estetik açıdan da olumsuzluklar açığa çıkardırğı durumlarda
  •  Burun organının yüze göre büyük ya da küçük olduğu durumlarda 
  •  Burun kanatlarının ve deliklerinin estetik açıdan büyük ya da kötü görünmesi durumunda

Burun estetiği tedavisinde bilindiği üzere iki farklı yöntem uygulanabilmektedir. Bunlar; açık teknik ve kapalı tekniktir. Bu teknikler ile uygulanan burun estetiği uygulamaları tıp literatüründe rinoplasti olarak tanımlanmaktadır.

Burun estetiği tedavisi öncesinde dikkat edilmesi gereken noktalar ise şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Doktor seçimine özen göstermek; alanında tecrübeli bir cerrahın gerçekleştirdiği ameliyatlarda başarı oranı yüksektir. Aksi halde ameliyat sonrasında açığa çıkacak görüntüden memnun kalınmayabilir ya da fonksiyonel özelliklerde probleme neden olunabilmektedir.
  • Ameliyat planlamasının nitelikli bir şekilde yapılması: Ameliyat planlaması sırasında burun içi problemlerin giderilmesi, burun tasarımının ameliyat olacak kişinin arzu ve isteklerine göre oluşturulması ve bu planlamada net bir şekilde doktor ve hastanın ortak karar alması gerekmektedir.
  • Ameliyat ve ameliyat sonrası süreç ile ilgili merak edilen tüm bilgilerin doktordan öğrenilmesi gerekmektedir. 

Burun Estetiği Tedavisinde Ameliyat Planlaması

Burun estetiği tedavisi; ameliyat planlamasına bağlı kalınarak gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte açık ya da kapalı teknik kullanılabilmektedir. Günümüzde çok daha az risk faktörü barındırması nedeni ile kapalı burun estetiği yöntemi daha sık tercih edilmektedir. Burun estetiği tedavisinde; burun içi ve sinüslerde yaşanan problemlerin de giderilmesi ameliyat planlamasına dahil edilmektedir. Bu süreçte burun eğrilikleri giderilmekte, sinüslerdeki şekil bozuklukları düzeltilmektedir. 

Burun estetiği tedavisi genel anestezi uygulaması altında uygulanacak işlemlerin bütününe bağlı olarak 1 ila 2 saat sürmektedir. 

Burun Estetiği Tedavisi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Burun estetiği tedavisinin fiyatlandırması birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle; uygulanacak işlemler, hangi tekniğin kullanılması gerektiği, hastanede kalış süresi gibi faktörlerin belirleyiciliğinin yanı sıra aynı zamanda doktorun yetkinliği ve tecrübesine bağlı olarak da değişkenlik göstermektedir. Burun estetiği tedavisinin 2019 yılındaki fiyatlarını öğrenebilmek için; 0 212 572 05 95 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

E-Bülten’ e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...