doğum sonrası estetik

Doğum Sonrası Estetik

Doğum, hayatın güzel ve heyecan verici bir parçasıdır. Ancak, doğumla birlikte vücudunuzda bazı istenmeyen değişiklikler olabilir. Göğüsleriniz kilo vermeye ve şeklini değiştirmeye başlayabilir. Vücudunuzda doğum, emzirme ve yaşın ilerlemesinden kaynaklanan deformasyonlar görülüyorsa, postoperatif estetiği düşünmenin zamanı gelmiştir denebilir.

Doğum Sonrası Estetik Nedir?

Doğum sonrası estetiği, çeşitli plastik cerrahi prosedürlerin kombinasyonundan oluşur ve bu da annelerin kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlar. Vücutlarını eskisinden daha iyi bir forma sokmak için estetik işlemler kişinin kendine olan güvenini de sağlar.

Doğum sonrası kozmetik cerrahi, vücudun sadece bir bölümünde etkili olan tek işlem değildir; bunun yerine, vücudun çeşitli kısımlarını uyumlu bir şekilde geliştirmeye yardımcı olan birkaç işlemin bir araya getirilmesiyle gerçekleştirilmektedir. Bu ameliyat annelere hamilelikten önce vücutlarını, özenle düşünülmüş ve dikkatlice planlanmış bir prosedürle vücuda yenilenme fırsatı verir. Gebelik ve doğuma ait fizyolojik değişiklikler geçmeden doğum sonrası estetik cerrahi girişim yapılmaz. Bu en erken 6 aydır. Ancak memeler için emzirme kesildikten en erken 6 ay sonra herhangi bir işlem yapılmalıdır

Postpartum Estetik Cerrahide Sık Karşılaşılabilecek Prosedürler Nelerdir?

Deneyimli bir plastik cerrahla siz dikkatli bir şekilde çalışarak, bir plan geliştirilebilirsiniz ve size en uygun grubu seçebilirsiniz. Doğum sonrası kozmetik cerrahide aşağıdaki prosedürler birleştirilerek yapılabilmektedir:

Göğüs Büyütme: Bu işlemde süt protezi, yağ veya protez ve yağ kombinasyonu, memenin boyutunu ve şeklini değiştirmek için kullanılır.

Liposuction: Cildin altındaki fazla yağı temizler. Bu prosedür genellikle aşağıdaki alanlardan birini veya birkaçını hedefler: karın, sırt, uyluk, kalça ve eller için uygundur.

Göğüs Büyütme (Mastopexy): Göğsün çevresini değiştirerek alt ve gevşek göğüsleri düzeltir ve göğsünüzü gençliğinizi arttırmaya uygun hale getirir.

Abdominoplasti: Karın kaslarını gerer, fazla deri ve yağ dokusu dokusunu giderir daha güçlü bir karın bölgesi oluşturur. Postpartum estetik cerrahideki her prosedür, hamilelik nedeniyle oluşan bazı değişiklikleri düzeltir. İlk sınav için ihtiyaçlarınızı karşıladığınızda, özel hedeflerinize ulaşmak için özel bir plan geliştireceksiniz.

Doğum Sonrası Estetiği İçin İyi Bir Aday mısınız?

Doğum sonrası estetik, vücudunuzu gençleştirmek ve hamilelikten önceki güçlü ve genç bir vücut yapısını yenilemek için ideal bir yoldur. Aşağıdaki koşullara sahipseniz iyi bir aday olabilirsiniz:

  • Hamilelik beklemiyorsanız,
  • Sonuçlarla ilgili gerçekçi beklentileriniz varsa,
  • Sağlıklıysanız,
  • Sigara kullanmıyorsanız (sigara kullanan biri iseniz de ameliyattan önce bırakmış olmalısınız),
  • Makul bir kilo aralığında iseniz,
  • Hamilelik sonrası vücudunuzun görünümünden memnun değilseniz ve değişiklik yapmak istiyorsanız, doğum sonrası estetiği için iyi bir adaysınız.

Doğum Sonrası Estetik Cerrahisi Sonrası Beklentiler

Doğum sonrası estetik, doğum ve emzirmenin neden olduğu yaygın değişikliklerle mücadele etmek için tasarlanmıştır. Her anne farklıdır ve yaşadıkları değişiklikler farklıdır.

Böylece, doğum sonrası dönemin estetiği, her bireyin özel ihtiyaçları ve hedefleri dikkate alınarak seçilir. Her konuyu ele alarak, kadınların görünüşlerinin değişmesi kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olur ve özgüvenlerini arttırır.

Sonuç olarak, doğum sonrası kozmetik cerrahi, büyüklüğüne ve boyutuna bağlı olarak çarpıcı değişiklikler yapmak için potansiyel olarak çok güçlü bir prosedür olabilir.

Postpartum Estetik Cerrahide İyileşme Süreci

İyileşme süresi ne yapmak istediğinize bağlıdır. Eğer liposuction prosedürün bir parçası ise, şişmeyi en aza indirmek ve istenen şekli liposuction ile korumak için ameliyattan sonra elastik destek giysisi –korse giymeniz gerekir.

Ameliyatınızda karın sıkışması varsa, şişliği en aza indirmek ve iyileşme sürecinde kaslardaki ve derideki değişiklikleri korumak için özel bir kıyafete ihtiyacınız olabilir. Göğüs büyütülmüş veya kaldırılmışsa, iyileşme sürecinde korunmak veya desteklemek için bir sutyen önerilebilir.

Kombine prosedürlere bağlı olarak, 2 ila 6 hafta arası zorlayıcı aktivitelerden ve egzersizlerden kaçınmanız önerilir. Ameliyatınızın hacmine, iyileşmenize ve nasıl hissettiğinize bağlı olarak, hafif egzersiz ve günlük aktiviteler birkaç gün sonra tekrar devam edebilir.

Sosyal Medyada Paylaş

E-Bülten’ e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...