İstanbul Botoks

İstanbul Botoks

İstanbul Botoks; son yıllarda en sık başvurulan ameliyatsız estetik yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra çeşitli ağrı tedavilerinde ya da zayıflama tedavilerinde de kullanılan botoks uygulaması estetik alanında; kırıklıkların giderilmesi, mimik çizgilerinin yok edilmesi ve minimal sarkmaların toparlanması amacı ile uygulanmaktadır.

Botoks Maddesi Nedir?

Botulunium toksin olarak tanımlanan, halk arasında yılan zehri olarak anılan botoks maddesi, insan dokusu ile birebir uyumlu olması sebebi ile herhangi bir yan etkiye ve alerjik reaksiyona neden olmamaktadır. Ancak günümüzde pek çok kişi botoks işlemi uygulamaya başlamış ve bunun sonucunda pek çok yanlış uygulama ve reaksiyon ile karşılaşılmıştır.

Enjeksiyon yöntemi ile gerçekleştirilen botoks uygulaması için alanında tecrübeli doktorlara başvurulması büyük önem taşımaktadır. Bunun nedeni ise doğru bölgeye doğru oranda uygulama yapılması gerekliliğidir.

Botoks Hangi Durumlarda Uygulanır?

Botoks uygulamasının başvurulduğu durumlar aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir;

  • Kırışıklıkların giderilmesi
  • Kaz ayaklarının (göz çevresi) tedavisi
  • Smoking line adı verilen dudak çevresindeki çizgilerin giderilmesi
  • Yanaklardaki sarkmaların giderilmesi
  • Boyun gençleştirme
  • Kaşların kaldırılması
  • Kızgınlık çizgisi olarak tanımlanan kaş arasındaki çizginin giderilmesi
  • Alındaki yatay çizgilerin ortadan kaldırılması
  • Aşırı terlemenin önlenmesi

Botoks Uygulaması Nerede Yapılır?

Botoks; etkisi hemen açığa çıkan ve oldukça konforlu ve kolay şekilde uygulanabilen bir işlemdir. Bu nedenle günümüzde pek çok klinikte botoks uygulaması yapılabilmektedir. Bununla birlikte İstanbul botoks uygulamasına en çok başvurulan şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun nedeni ise; çalışan kadın nüfusunun yoğun olması şeklinde açıklanabilmektedir.

Botoks Nasıl Uygulanır?

Botoks uygulaması için özel olarak geliştirilmiş ince uçlu enjektörlerin kullanıldığı botoks işlemi öncesinde ayrıntılı bir muayene süreci yaşanmaktadır. Bu süreçte hangi bölgelere hangi oranda uygulanacağına karar verilmektedir. Enjektörler ile cilt altı kas tabakasına ulaşılarak doğru oranda botulinum toksin maddesi verilmektedir.

Botoks etkisi; kasların geçici süre ile sinir uçlarının etkisiz hale getirilmesidir. Böylece kaslar hareket edememekte ve pürüzsüz bir cilt ve yer çekimine meydan okuyan bir yüz ifade oluşmaktadır.

Botoks Sonrası

Botoks işlemi sonrasında cildi maksimum derecede korumak önemlidir. Bu nedenle güneş kremi kullanmalı, uygulama bölgesi travmatik durumlara maruz kalmamalı ve ovuşturulmamalıdır. Aynı zamanda işlemden sonra 2 gün boyunca aşırı sıcak su ile banyo alınmamalı ve alkol tüketilmemesine dikkat edilmelidir.

Botoks uygulamasında etki uygulama alanına göre değişiklik gösterse de 4 ila 6 ay kalıcılık açısından standart sürelerdir.

Botoks ile yaşlanma etkileri önemli derecede giderilmektedir. Böylece çok daha genç ve dinç bir görünüm kazanılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş

E-Bülten’ e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...