Meme Estetiği Fiyatları 2020

Meme Estetiği Fiyatları 2020

Meme estetiği fiyatları 2020,  uygulanacak işleme göre farklılık gösterebilmektedir. Meme estetiği; meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme işlemlerini içermektedir.

Meme ölçüsü normalde küçük olan ya da daha büyük meme ölçüsüne sahip olmak isteyen kadınlar meme büyütme ameliyatına başvururken; meme ölçüsü normalden büyük olan kadınlar meme küçültme ameliyatına başvurmaktadır. Memenin büyük olması; boyun ağrısı, bel ve sırt ağrısının yanı sıra kıyafet seçiminde zorluk, aşırı terleme ve pişik gibi problemlere de yol açmaktadır. Bununla birlikte meme dokusu hacim kaybederek sarkabilmektedir. Bu durumda ise meme dikleştirme uygulamasına başvurulmaktadır.

Meme estetiği fiyatları neye göre belirleniyor?

  • Ameliyat türü (büyütme, küçültme, dikleştirme, jinekomasti)
  • Meme büyütme ameliyatında kullanılacak protezin türü ve markası
  • Doktorun tecrübesi
  • Kliniğin konumu
  • Hastanede kalış süresi
  • Uygulanacak anestezi türü

Meme estetiği ameliyatlarını sigorta karşılar mı? Sorusu pek çok kişinin merak ettiği bir konudur. Bu işlemler kişinin kendi tercihi doğrultusunda uygulanması nedeni ile sigorta meme estetiği ücretini karşılamamaktadır.

Meme estetiği uygulamasının mutlaka alanında tecrübeli bir estetik ve plastik cerrahi uzmanlarının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Oldukça sık uygulanan ve günümüzde iyileşme sürecinin konforlu bir şekilde yaşanan meme estetiği uygulamalarında risk faktörlerinin önüne geçilebilmesi adına doktor seçimi özenli bir şekilde yapılmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş

E-Bülten’ e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...