Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları

Göz çevresi ince cilt kırışıklıklarını ve kaz ayağı çizgilerinin giderilmesi.

Teosyal First Lines; Göz çevresi ince cilt kırışıklıklarını ve kaz ayağı çizgilerini doldurmak için kullanılır.

Teosyal Touch-up; Yanak - burun veya iki kaş arasındaki orta dereceli kırışıklıklarda kullanılır. Orta dermis tabakasına uygulanır.

Teosyal 30G Global Action; Alın, yanak - burun veya iki kaş arasındaki orta dereceli kırışıklıklarda kullanılır. Orta dermis tabakasına uygulanır.

Teosyal 27G Deep Lines; Yanak - burun arasındaki ve dudak kenarlarından aşağı doğru olan derin kırışıklıkları doldurmak için kullanılır. Orta dermis tabakasına uygulanır.

Teosyal Kiss; Dudak kalınlaştırma amacıyla kullanılır.

Teosyal Ultra Deep; Derin kırışıklıkları olan kalın ciltli kişilerde elmacık kemikleri üzerinde dolgunluk sağlamak veya çene konturünü belirginleştirme gibi doldurulması zor çökük alanları doldurmak için kullanılır. Derin dermise uygulanır.

Teosyal hayvansal kaynaklı olmayıp hyaluronik asit içeren ve kalıcı olmayan dolgu maddesidir.

Dudak kenarı kırışıklıkları, dudaklara hacim kazandırma.

Surgiderm 18; Alın, kaz ayağı ve kaş çatma çizgilerinde ince kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır. 6 ay süre ile etkilidir. Botulinum toksin uygulamaları ile birlikte kullanılabilecek ideal bir hyluronik asit preparatıdır. Sadece cildin en yüzeyel katmanı olan yüzeyel dermise enjekte edilir.

Surgiderm 30; Yanak ve dudakta hacim sağlamak amacıyla, yanak kırışıklıklarında, nasolabial olukta, dudak kenarı kırışıklıkları ve dudak konturünün belirginleştirilmesi amacıyla daha derin kırışıklıklarda kullanılır. 9 ay süre ile etkilidir. Derin dermise uygulanır.

Surgiderm 24 XP; Alın ve kaş çatma çizgilerinde, nasolabial olukta, dudak kenarı kırışıklıkları, dudak ve dudak konturünün belirginleştirilmesi amacıyla derin kırışıklıklarda kullanılır. 9 ay süre ile etkilidir. Derin dermise uygulanır.

Surgiderm 30 XP; Nasolabial olukta, yanaklarda hacim sağlama, dudak kalınlaştırma ve dudak konturünün belirginleştirilmesi amacıyla derin kırışıklıklarda kullanılır. 12 ay süre ile etkilidir. Cilde 2 - 3 katman halinde çok seviyeli uygulanabilir.

Surgilips; Dudak kenarı kırışıklıkları, dudaklara hacim kazandırma ve dudak konturünün belirginleştirilmesi amacıyla kullanılır. 9 - 12 ay süre ile etkilidir. Metabolizması hızlı olan kişilerde daha çabuk yıkıma uğrayabilir.

Surgilift plus; özellikle yüz, boyun, dekolte bölgesi ve ellerin sırt kısmına uygulamak için üretilmiştir.

Bioalcamid

Bioalcamid, %4 alkilimid ve %96 su içeren jel formunda kalıcı dolgu maddesidir. Enjeksiyondan sonra bioalcamid vücut reaksiyonu ile doğal vücut kollajeni tarafından sarıldığından bu dolgu maddesi 'endo-protez' olarak da adlandırılır.

Bu reaksiyon bir allerjik reaksiyon veya yabancı cisim reaksiyonu olmayıp vücut tarafından çok ince bir kollajen tabakası ile bioalcamid' in sarılıp izole edilmesidir.

Bioalcamid' in diğer dolgu maddelerinden farkı:

Diğer dolgu maddelerine göre çok büyük miktarlarda enjekte edilebilir (örneğin 200, 500, 1600 cc gibi) ve daha sonra istenildiğinde enjekte edilen endo-protez çıkarılabilir. Yalnız cildin yüz bölgesi gibi ince olduğu yerlerde fazla miktarda bioalcamid' in tek seferde enjeksiyonu yerine 2 ay ara ile birkaç seans uygulama yapılması tavsiye edilir.

Vücutta bio-alcamid' i yıkan bir enzim olmadığından aynı zamanda materyal oksidasyona ve hidrolize karşı dirençli olduğundan sonuç kalıcıdır. Bioalcamid sadece etrafında kapsül dokusu oluşana kadar yaklaşık % 15 kadar hacim kaybına uğrar, bunun dışında zamanla hacim kaybı olmaz. Enjeksiyonu allerji testi gerektirmez.

Etrafını saran ince kollajen tabaka implant materyalinin enjekte edildiği yerde sabitlendiğinden, enjeksiyon yapılan yerden çevre dokuya doğru yer değiştirmez. Oda sıcaklığında saklanabilir.

Bioalcamid' in 3 değişik formu vardır. Lip (dudak), face (yüz) ve body (vücut). Bu formların içerikleri aynı, elastikiyetleri farklıdır. Bioalcamid mukoza içine enjekte edilmediğinden dudak kalınlaştırmada değil, dudak kontürünü belirginleştirmede kullanılır.

Puragen

Puragen hyaluronik asit içeren dolgu maddesidir. Mentor firması tarafından üretilen, kalıcı olmayan Puragen, 8 - 12 ay etkilidir.

Hylaform, Juvederm, Restylane gibi diğer hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri tek çaprak bağlı hyaluronik asit içerirken; Puragen çift çapraz bağlı hyaluronik asit içerir. Bu da yapının etki süresini uzatır.

Puragen cildin dermis katmanına enjekte edilir. Enjeksiyondan sonra bir miktar su tuttuğu için gerekenden fazla vermemek gerekir. Rötuş yapılacaksa da en az 2 hafta sonra uygulanmalıdır. Allerji testi gerektirmez.

Restylane

Hyalüronik asit; aslında polisakkarit yapısında bir şeker zinciridir (NASHA). İnsan vücudunda, canlılarda doğal olarak bulunur. Doğal olarak dokularda var olan hyalüronik asidin işlevi, deriye suyu taşımak ve sabitlemektir.

Sentetik veya hayvan orijinli olan asit, vücut tarafından kolayca kabul edilebilmektedir. Bu maddenin hücre bölünmesi, eklemlerin kayganlığının sağlaması ve cilde gerginlik vermesi gibi görevleri vardır. Hyalüronik asit kendi hacminden bin kat fazla su tutabilir ve enjekte edildiği yerde uzun süre şeklini muhafaza edebilir.

Özel laboratuvar şartlarında üretilerek kozmetik uygulamalara sunulmuştur. Ortalama 6-12 ay içinde vücut tarafından metabolize edilerek atılmaktadır.

Stabilize hyalüronik asit içeren Restylane çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde, dudak dolgunlaştırılmasında, cildin genç görünümlü kalmasında kullanılan modern bir dolgu maddesidir.

Restylane vücutta var olan hyalüronik asit ile birleşerek su tutar, hacim kazanıp dolgunluk sağlar.

  • Restylane: Orta dereceli kırışıklıklar için
  • Restylane Perlane (1 ml): Daha derin kırışıklıklar içli>
  • Restylane Touch (0.5 ml): İnce kırışıklıklar, kaz ayakları ve perioral kırışıklıklar için
  • Restylane Vital (1 ml): El, dekolte, boyun ve yüz için
  • Restylane Sub Q (2 ml): Çene ve gözaltı için
  • Restylane Lipp (1 ml): Dolgun dudaklar için kullanılır.

Radiesse (Radiance)

Kalsiyum hidroksi apatit kristalleri içeren, ortalama 5 yıl etkili, FDA onaylı dolgu maddesidir. 1.3 ml içeren preparatları mevcuttur. Allerji testi gerektirmeyen, orta - derin dermise enjekte edilmesi gereken bu materyal özellikle nazolabial çizgilerin (dudak - yanak arası çizgiler), marionette çizgilerin (ağız köşesinden çeneye uzanan çizgiler) giderilmesinde, yumuşak doku augmentasyonu ve dudak konturu belirginleştirmede başarıyla kullanılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş

E-Bülten’ e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...